31. 1. 2021 Leden u Motýlků

V lednu jsme se věnovali „Třem králům“ přečetli jsme si o nich příběh, naučili jsme se jejich jména, už víme, jaké dary nesli Ježíškovi a také jsme si vysvětlili co je to kometa. Vzhledem ke koronavirové situaci jsme letos nemohli navštívit místní kostel, proto jsme tříkrálovou cestu podnikli pouze ve školce. Vánoční atmosféru vystřídala „Paní Zima“ – mateřská škola je nyní plná sněhuláků. Moc nás potěšil sníh, který jsme si užívali hlavně při vycházkách. Stavěli jsme sněhuláky, dělali andělíčky, hráli jsme koulovanou a stavěli různé stavby ze sněhu. Zkoumali jsme sníh i ve třídě…pozorovali jsme, jak se sníh mění ve vodu, barvili jsme sníh, pozorovali sněhové vločky apod. K zimě patří i zimní sporty, proto jsme si ve školce uspořádali malou olympiádu, lyžovali jsme, hráli jsme hokej, curling, i koulovanou. Děti poslouchaly českou státní hymnu, seznámily se s českou a olympijskou vlajkou i pojmem fair-play. Vyzkoušely si i stupně vítězů a odměnou jim pak bylo předání medailí. Posledním lednovým tématem byli zvířátka a ptáčci v zimě. Zajímavé bylo povídání o tom, jak zvířátka bydlí, nebo jak můžeme pozorovat stopy a určit komu patří. Nezapomněli jsme ani na ptáčky, kterým jsme sypali zobání do krmítek. K tomu všemu jsme se naučili několik nových básniček i písniček a hlavně jsme si to pořádně užili.

2021 01 31 Leden u Motylku

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.