21. 10. 2021 Říjen u Motýlků

Měsíc říjen jsme věnovali podzimní úrodě a proměnám v přírodě. Naučili jsme se, jak se jmenují ovocné stromy a co na nich roste. Jak ze semínka vyroste strom a na něm jablíčko. Během Jablečného týdne jsme jablíčka ochutnávali, poměřovali,  voněli si k nim, cvičili jsme s nimi, dělali jsme z nich křížaly, zpívali jsme si o nich a tak dále a tak dále...Také jsme zjistili, že ježci jablíčka nejedí, ale že se na zimu zahrabávají do listí. Konec měsíce jsme se věnovali tématu: Jak se příroda připravuje na zimu. Děti už teď vědí, které stromy v lese dávají zvířátkům obživu a zázemí. Poznají jírovec maďal, dub, buk a jejich plody. Zjistili jsme také, která zvířátka celou zimu budou spát a kde, a která zvířátka budou potřebovat naši pomoc. Také jsme oslavili Den stromů. A to tak, že jsme si na zahradě vysadili kaštanovník jedlý.

2021 10 21 jen u Motlk

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.