2. 11. 2021 Říjen u Berušek

Říjen je podzimním měsícem, a proto našimi tématy hlavně byly “Štědrost stromů” a “Den stromů” a samozřejmě i zvířátka, která tu přes zimu zůstávají.

Celý týden jsme se také věnovali ovoci a hlavně jablíčkům, která si děti přinesly z domova. Prozkoumali jsme je ze všech stran - porovnávali jsme velikost, barvu, chuť i vůni. Zábavné byly různé výtvarné činnosti. Nakonec jsme si zahráli na pekaře a pekařinky a jablíčka jsme si upekli v alobalu a ze zbytku upekli koláčky a štrůdl.Vůně byla ten den cítit pocelé školce.  Připravovaly jsme pohoštění na páteční “Jablíčkobraní”, které se konalo na školní zahradě. Pro děti byla přichystaná svátečně vyzdobená tabule s ochutnávkou našeho pečení, tety kuchařky nám nachystaly jablečný džus a v neposlední řadě byly pro děti připravené zábavné jablíčkové úkoly. Počasí nám přálo a celou akci jsme si náramně užili. Byli jsme také společně navštívit babičky a dědečky z pečovatelského domu, zazpívali jim, zatančili a předali malé dárky. Užili jsme si také kaštanový den, plný her a kaštanového dovádění. Pokud počasí dovolilo, trávili jsme hodně času v přírodě.

2021 11 02 jen u Beruek

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.