30. 4. 2022 Duben u Motýlků

Měsíc duben u Motýlků byl pestrý jako jarní zahrádka. Nejen, že se jaro snažilo ze všech, aby vše bylo, tak jak má.  Ale i Motýlci měli velice napilno. Nejdříve bylo potřeba připravit se na Velikonoce. A tak jsme zdobili vajíčka, pletli pomlázky a učili se velikonoční koledu. Seznámili jsme se s vrbou a k čemu lidé potřebují proutky a že je dobrá i na svěřování tajemství.  Velikonoční přípravy jsme si zpestřili Putováním s úkoly, které pro nás připravil zajíček Hopsálek.  Velkým úkolem pro nás byla příprava na veliký koncert, kde jsme společně se Včeličkami zazpívali spoustu veselých jarních písniček pro naše milé posluchače, kteří si nás přišli poslechnout do školky. Moc jsme si užili výpravu za stromovými skřítky, která byla též plná záludných hádanek a úkolů. V dubnu se u nás také hodně slavilo. Narozeniny jsme oslavili hned s několika kamarády.  Tím, ale zábava ve školce zdaleka neskončila. Po tom, co jsme dali svobodu partě ježků ze záchranné stanice Pasíčka, nás čekalo veliké překvapení na naší zahradě. Přes noc se nám tady objevilo několik zbrusu nových herních prvků a krásný záhon s květinami. Jen my víme, že nám tady nečarovali ani skřítci ani čarodějnice, ale šikovní rodiče, kterým za jejich čas a snahu moc děkujeme. No, ale i těch pár čarodějů a čarodějnic nám školkou nakonec také proletělo a vyčarovalo nám tady veselou náladu.

2022 04 30 Duben u Motlk