31. 5. 2022 Květen u Motýlků

S přibývajícím sluníčkem a teplým počasím jsme s Motýlky pobývali hodně v přírodě, kde jsme se učili o životě v trávě, ve větvích i pod zemí. Ve třídě jsme se pak věnovali tématům  jako byl nadcházející svátek matek, řemesla,  povolání a doprava. Dalším stromem, který jsme poznávali byl javor, poznatky o něm jsme si založili do naší knihy stromů. Naši předškoláci dokončili plavecký kurz ve Skutči, také byli na Pasekách, kde si prošli zvířátkovou stezku s veselými úkoly. Hezké počasí nás vylákalo ještě na jednu lesní výpravu.  Kde hlavním úkolem bylo nasbírat přírodniny do našeho smyslového chodníku. Úkol jsme splnili a navíc si užili krásné dopoledne v pohybu. V květnu jsme se s dětmi také zúčastnili projektového dne s názvem: Návrat na hnízdiště, který se uskutečnil v Záchranné stanici Pasíčka. Tam si také děti prohlédly zvířátka, vyrobily si ptáčka a pohrály si na hřišti.

2022 05 30 Kvten u Motlk