28. 11. 2022 Zima ťuká na vrátka, připravte se zvířátka

 Celé tři týdny jsme se věnovali zvířátkům, které se chystají na zimu. Nejdříve jsme si povídali o ptáčcích a potom o volně žijících zvířatech. Už víme, kteří ptáci u nás přezimují a kteří odlétají do teplých krajin. Jaký je rozdíl mezi stavbou těla člověka a ptáčka nebo jak můžeme pomoci ptákům, kteří u nás přezimují. Děti také ptáčky malovaly a vyrobily pro ně krmítka.
U volně žijících zvířat jsme si povídali o tom, jak se zvířata připravují na zimu a jak jim můžeme pomoci. Kde zvířata bydlí a už také umíme pojmenovat členy jednotlivých zvířecích rodin (jelen – laň – koloušek). Uspávali jsme zvířátka zpíváním ukolébavky „Spi (ježečku, žabičko, medvídku...) spi.“
Také jsme procvičovali barvy, tvary a naučili jsme se i několik básniček a písniček. A když bylo vhodné počasí, pouštěli jsme draky a ti nám krásně létali jako ti ptáčci.

2022 11 28 Zima uk na vrtka pipravte se zvtka

Další fotografie si můžete prohlédnout na rajce.net.