13. 4. 2022 Velikonoční putování se zajíčkem Hopsálkem

Na,,škaredou‘‘ středu před Velikonocemi se na nás venku smálo sluníčko a my jsme se postupně po třídách vypravili na velikonoční stezku. Na dveřích školky jsme měli pokyny, které nám naznačili, co nás bude čekat. Cestu nám ukazovala barevná vajíčka. Hned u školky jsme narazili na první úkol, který byl napsán na větším oranžovém vajíčku s nápisem Květná neděle. Dozvěděli jsme se v krátkosti, co tento název neděle znamená a jaké tradice se k tomuto dni vážou. Takových vajíček  jsme měli na stezce celkem devět. Na konci stezky, za školkou na nás čekal zajíček Hopsálek se sladkou odměnou. A protože se nám putování líbilo, stezka s úkoly a odměnou byla ponechána po celé velikonoční svátky, aby si i ostatní kamarádi mohli stezku projít. Moc nás potěšilo, že jste nám někteří poslali i fotografie z vašeho putování. Malým zklamáním pro nás bylo, že se našel nějaký ,,nenechavec‘‘, který nám u jednoho úkolu odcizil řehtačku a tak se všechny děti nemohly s tímto předmětem seznámit.

2022 04 13 Velikonon stezka