22. 6. 2022 Indiánská výprava

Tentokrát jsme pojali školní výlet v indiánském duchu. Děti se na něj připravovaly několik dní dopředu. Vyráběly si indiánské čelenky nebo indiánská trička. Pak už nic nebránilo tomu, vypravit se hledat indiánskou vesnici. Tu jsme nakonec našli a hned tam na nás čekalo překvapení v podobě dvou koní a jednoho poníka. Naši malí indiáni se tak mohli svést, pohladit si je a vyfotit se s nimi. Zatímco někteří jezdili na koních, jiní navlékali náčelnické náhrdelníky, nebo malovali indiánské ozdoby na kameny. Správný indián také musí umět střílet z luku a tak pod vedením zkušené indiánky paní Rejmanové se děti snažily ulovit bizona. A protože nám dopoledne uteklo jako voda, začali jsme mít trošku hlad. Ještě že jsme sebou měli indiánky z naší kuchyně Zlatou vařečku a Rychlonožku, které pro nás připravily ono “BIZONÍ MASO” (sekanou :-)) Nevěřili byste, jak dětem chutnalo. Po obědě si šly menší děti odpočinou do teepee a na ovčí kůže (matrace) a starší děti se vydaly do lesa stavět totemy nebo plnit drobné indiánské úkoly. Pak už pomalu nastal čas návratu, společně jsme si ještě zazpívali indiánské písně Heja, Heja, posilnili se na cestu svačinkou a vrátili se do školky, kde už nás čekali rodiče.

2022 06 22 Indinsk den