25. 10. 2022 Dny stromů u Včeliček

Dny se stromy u Včeliček byly plné aktivit a pozorování. Hodně jsme si povídali o stromech, vyhledávali je v knihách a encyklopediích, třídili jsme listy i stromy, hráli jsme si s kaštany. Velký úspěch mělo pozorování listů mikroskopem.

Stromy jsme poznávali nejen na obrázcích, ale také venku. Vyhledávali jsmeznámé stromy, pojmenovávali je a rozpoznávali stromy listnaté a jehličnaté. Snažili jsme se při pozorování zapojit všechny naše smysly.

Na Den stromů, 20.10.2022, jsme se zaměřili jen na kaštan, protože to je strom, který jsme si pro tento školní rok vybrali k pozorování. Založili jsme si knihu „Stromy“, kam budeme zaznamenávat všechny naše aktivity a pozorování.Navštívil nás také skřítek Jíroveček, který s námi už zůstane po zbytek školního roku a bude snámi prožívat další dobrodružství se stromy.

2022 10 25 Dny strom u Veliek