5. 12. 2022 Advent u Berušek

První prosincové dny se u Berušek nesly v adventním duchu. S dětmi jsme vyrobili adventní věnec a při obědě si zapálili první svíčku. Malovali jsme a vyráběli čerty, Mikuláše i andílka. Na čerty a andílky jsme si také hráli a kostýmy, ve kterých děti přišly ustrojené z domu, byly „jeden hezčí než druhý“. Společně s dětmi jsme si vyzdobili „vánočně“ celou naši školku a moc se nám to povedlo.

Stihli jsme také pozorovat naše zasazené žaludy, ze kterých nám vyrostly krásné doubky. Děti o ně rády pečují a mají z nich radost.

Velikou radost jsme udělali babičkám a dědečkům v pečovatelském domě. Ozdobili jsme jim vánoční stromeček ozdobami, které jsme sami vyrobili a zazpívali jim písničky. Odměnou nám byla radost v jejich očích, ale i sladkosti, které děti dostaly. Na školní zahradě jsme si také ozdobili stromeček a postavili „zvířátkový betlém“.

V pondělí nás navštívil Mikuláš s andílkem, který dětem nadělil samé dobrůtky. Čert ve školce nebyl, ale děti mu vzkázaly po andílkovi, že už zlobit nebudou.

2022 12 04 Advent u Beruek