25. 10. 2023 Včeličky - Kapka vody na cestách

♪♫ „Velmi jemně potají, malé kapky padají,…“

Včeličky započaly svůj příběh o vodě. S kapkou vody budou cestovat v průběhu celého školního roku. Hned na začátku tohoto putování si vyrobily čelenky, které je budou v tyto dny vždy doprovázet. Chtěli bychom také poděkovat rodičům, kteří obstarali dětem modrá trička, která budeme oblékat vždy, když se budeme projektu věnovat.

A co již děti zvládly  během prvního putování? Vodu zkoumaly všemi svými smysly - ochutnaly jí, hrály si s ní a vyhledávaly ji při pobytu venku v blízkém okolí školky. Zkusily si také vyrobit déšť a naučily se taneček k písničce ♪♫ “Kapka vody”.

O vodě se i mnoho dozvěděly a již nyní ví, že pitná voda ta je k pití, užitková k praní, k mytí. A že bez vody se nedá žít, vodu by měl každý mít.

2023 10 25 Veliky Kapka vody na cestch